Ove decors tappa in. W in. H h Alcove без рамка врата за туширање на шарки во црна боја

Ove decors tappa in. W in. H h Alcove без рамка врата за туширање на шарки во црна боја

Това е достапна
DEN 4799.68
Количината на стоката:

Ove Бескрајна Тампа TA1360400, 65 до 67 3/8 in. W X 72 in. H Alcovelessless Hinge Hinge Toush Door во црна боја. Ove Decors бесконечни 67 3/8 in. Tampa Framightless Hinge Thourse Door Set има фиксен систем за шарки на панелот, нудејќи изглед на индустриски инспириран изглед што ќе го надополни секој простор. Доаѓа со преголем хардвер со врвен квалитет, полн со црна завршница, и вклучува широк фиксен панел од 10 инчи, панел со широк врата од 24 инчи, широка панел од 29 инчи, идеален за инсталација на алкови. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. 65 до 67 3/8 in. Ширина x 11/16 in. Длабочина x 72 in. Висина, модел : TA1360400. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Премиум 8мм (5/16 ”) Дебела безбедносна стакло. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Технологија Metal Guardâ - Премиум заштитна метална обвивка за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е голема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата