Гејтс ВРТЕЖИ ВО МИНУТА Тајмингот Со Високи Перформанси се Вклопува изберете: 1995 - ТОЈОТА ТЕРСЕЛ, 1992-ТОЈОТА ПАСЕО

Гејтс ВРТЕЖИ ВО МИНУТА Тајмингот Со Високи Перформанси се Вклопува изберете: 1995 - ТОЈОТА ТЕРСЕЛ, 1992-ТОЈОТА ПАСЕО

Това е достапна
DEN 3.33
Количината на стоката:

Вртежи во МИНУТА Временски Ремен Со Високи Перформанси Ниту еден друг појас не помага да се заштити инвестицијата на вашиот мотор додека се испорачуваат високи перформанси како Ремени за Тајминг НА Вртежи во МИНУТА. Овие ремени се неверојатно силни и исклучително отпорни на топлина. Изграден од еластомерни композити НА ХНБР, можете да сметате на нив да ги издржат строгостите на моторите со повисоки коњски сили. Инсталира и се вклопува исто како и верзијата ОЕ додека нуди ненадмината издржливост, перформанси и продолжен век на траење. Супериорната конструкција ја намалува можноста за оштетување на моторот, особено кај моторите со пречки. Специјално формулираното гумено соединение HNBR обезбедува ДО 3 X отпорност на топлина. Зафаќање на забите засилени со coverмидна и најлонска обвивка за да се минимизира абењето. Дури 300 проценти посилен од стандардниот резервен појас. Вртежи во МИНУТА Тајминг Појас Со Високи Перформанси. Дополнителни Карактеристики Боја : Сина. Одговара Изберете : 1995-1998 ТОЈОТА ТЕРСЕЛ 4 Цил 1,5 Л 1992-1997 ТОЈОТА ПАСЕО 4 Цил 1,5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата