Трговска марка ликовна уметност „Loveубовни приказни чекор 01C“ платно уметност од Дафне Брисоннет

Трговска марка ликовна уметност „Loveубовни приказни чекор 01C“ платно уметност од Дафне Брисоннет

Това е достапна
DEN 3.00
Количината на стоката:

Бидејќи открила универзум на неочекувана убавина во цвеќињата и растенијата што ги проучувала, сликањето на овие теми стана важен дел од нејзиниот живот, додека ги открива своите таленти како уметник.Уметник : Дафне Brissonnetsubject : Abstract Style : Bohemian Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сино, кафеаво и злато цветно дизајнирање на позадина на задевање. - Сина, кафеава и златна цветна дизајн на позадина. Нејзините рани студии во ботаниката ги отворија очите кон формата, димензијата и суптилните бои на нејзините природни субјекти. Првенствено самоук, Дафне продолжува да ги рафинира своите вештини со присуство на работилници во Франција и САД, како и поблиску до нејзиниот дом во Канада. Бидејќи открила универзум на неочекувана убавина во цвеќињата и растенијата што ги проучувала, сликањето на овие теми стана важен дел од нејзиниот живот, додека ги открива своите таленти како уметник. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Нејзините рани студии во ботаниката ги отворија очите кон формата, димензијата и суптилните бои на нејзините природни субјекти. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата