Карат Т.В. Прстен за ангажман со бело злато од 10kt

Карат Т.В. Прстен за ангажман со бело злато од 10kt

Това е достапна
DEN 2.33
Количината на стоката:

Побарајте ја нејзината рака во брак со овој исклучителен дијамантски прстен инспириран од гроздобер. Модерен во бело злато, прстенот има дијаманти распоредени заедно во центарот. Дополнителни тркалезни дијаманти го склопуваат центарот на кластерот и го поставуваат прстенот, додека сложените детали за Милграјн го комплетираат дизајнот. Империјал 1/5 Карат Т.В. Дијамант 10 KT прстен за ангажман на бело злато : Тежина на дијамант : 1/5 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 10kt White Goldavailable во големини 6-9 Nearn Morelearn за дијаманти.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата