Црно барел од ронитос анејо мл

Црно барел од ронитос анејо мл

Това е достапна
DEN 527.20
Количината на стоката:

Црното барел „Хорнитос“ започнува како премија, на возраст од Анејо, а потоа поминува четири месеци во длабоки јагленисани дабови буриња за да му даде богат, чаден вкус и златна килибарна боја. Поминува дополнителни два месеци во специјално тостени буриња за поголема длабочина и различна сложеност. Лесно за пиење и незаборавно мазно, црното барел „Хорнитос“ беше највисоко доделената текила од 2014 година. Нашата уникатна црна бура „Хорнитос“ Текила е на возраст како виски, обезбедувајќи совршен пресврт на традиционалниот Менхетен или старомоден коктел. Чиста, мазна завршница со малку остатоци од карамела, дрво, шеќери и даб . поканувајќи и сложена мешавина од агава и дрвени белешки со ванила и агруми . Богата темна килибар . дабови-ванила белешки со зачинета пиперка и чадни навестувања на даб даб .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата