Трговци со ткаенини 44 памучни вртливи занаетчиски дворови на ткаенини, од завртката, виолетова

Трговци со ткаенини 44 памучни вртливи занаетчиски дворови на ткаенини, од завртката, виолетова

Това е достапна
DEN 2.33
Количината на стоката:

Оваа 100 проценти чиста памучна ткаенина, продадена од Болт, е идеална за правење јоргани, wallидни завеси, торбички торби, перници или кој било занаетчиски проект. Исто така е одлично за проекти за облека како фустани или блузи. Се одликува со чудесни вртежи со starsвезди и сјајни акценти. Совршен за принцеза. Ткаенината е широка 44 "и доаѓа завиткана на завртка од 8 јарди. Машината може да се мие и може да се суши за лесна грижа. Одлично за маски, струже. Продадени од Болт. Виолетова. Забавно ново печатење. Лесно се грижи за : Машинско миење Нежно ладно, белило од хлор. Турка суво ниско, отстранете го навремено, топло железо по потреба.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата