Трговска марка ликовна уметност „Чекајќи во градината“ платно уметност од Керол Ј Руп

Трговска марка ликовна уметност „Чекајќи во градината“ платно уметност од Керол Ј Руп

Това е достапна
DEN 768.00
Количината на стоката:

Уметник : Carol J Ruppsubject : People Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жена во бело седи во градина. Истакнати бои : бел, сив, црн ангелски оган уметник, Керол Руп, има диплома за уметност од Универзитетот во Мисури и магистерска диплома по уметност од Универзитетот во Илиноис. Керол е репрезентативен уметник, со повеќе од четириесетгодишно искуство како професионален уметник и инструктор. Таа ги научи сите медиуми на ниво на средно училиште и колеџ. Како инструктор, таа честопати служеше како поротник и низ годините осуди бројни уметнички претстави. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Aената во бело седи во градина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата