Goodyear Eagle Sport All-Season 225 55- V гума

Goodyear Eagle Sport All-Season 225 55- V гума

Това е достапна
DEN 1920.00
Количината на стоката:

Goodyear Eagle Sport All-Season е висока изведба, цела сезонска гума произведена за патнички возила и SUV. Goodyear нуди гаранција за облека од 50.000 милји со овој модел на гуми .. Оваа цела сезонска гума нуди одлична целата временска влечење, вклучително и во лесни зимски услови. Ова се должи на новото, иновативно соединение на Гудјеар, засилено со асиметрична шема на шара. Опсежните жлебови на шемата на шара помагаат да се растера водата од под стапалото и активно да се спротивстави на хидропланирањето. Дизајнот на шарите, исто така, го зголемува патот на гумите во сите временски услови .. Долгиот живот на гумата се должи на целосните длабоки сипи. Тие дозволуваат да се истроши рамномерно, истовремено одржувајќи ја и својата исклучителна влечење и покрај абењето. Ова го проширува животниот век и употребливоста на гумите, додека го задржува својот пат на патот непроменет .. Дури и со голема брзина, гумата ја задржува својата одлична стабилност. Засилениот страничен allид и структурата обезбедуваат стабилност на насоката со сите брзини и услови, како и подобрување на неговата способност за маневрирање и агол. Ова, заедно со блоковите на рамената, ја подобруваат прецизноста на управувачот на гумите, нудејќи го одлично чувство за патот .. Страничниот allид на Орел Спорт Сезона е дизајниран на начин што го штити раб од случајно оштетување на тротоарот. Подолг трага живот. Заштитник на раб. Цело време влечење. Отпорност на хидропланирање. Стабилност со голема брзина. Одлична прецизност на управувачот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата