Бранови на Денис Фрејтс се сруши на карпестиот брег 4 'платно уметност

Бранови на Денис Фрејтс се сруши на карпестиот брег 4 'платно уметност

Това е достапна
DEN 400.00
Количината на стоката:

Денис Фрејтс „Бранови кои паѓаат на карпестиот брег 4“ платно уметност. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тој продава стотици фотографии и отпечатоци секоја година, за голем број производи, вклучувајќи постери, ликовни отпечатоци, книги, списанија и има објавено седум книги и 26 единствени фотографски пејзажи и календари за природа. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Неговите отпечатоци се прикажани и продадени во многу национални галерии. На колеџ заработи Б. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Тој се фотографираше опширно во запад и во странство, наоѓајќи уникатни ликовни композиции во некои од најмногу зачудувачки локации. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата