Колекција за слатки домови, луксузна 4-парчиња бургундска пичка Плет Пинкк Дувет со срамни и бели удобни сет, крал, црвен, Пинткук

Колекција за слатки домови, луксузна 4-парчиња бургундска пичка Плет Пинкк Дувет со срамни и бели удобни сет, крал, црвен, Пинткук

Това е достапна
DEN 1119.84
Количината на стоката:

Луксуз со 4 парче, нотка за плетенка, пинтук, со срамни и бели удобни постави, ажурирајте ја постелнината со овој луксузен четири-парчен Duvet Cover и Comforter Set. Поставениот сет на Duvet Cover се одликува со класично атрактивен дизајн на Pintuck Pinch Pleat и го вклучува Duvet Cover и Shating Pillow Shams. 100% полиестер микрофибер надолу алтернативни утешија обезбедува топлина и мекост на Даун што го минимизира развојот на алергиските реакции. Може да направи голема разлика во удобноста на спиењето и целокупното ниво на алергија. Утешител : Луксузен полиестер надолу алтернативен полнење удобник. Дизајн за шиење на кутии за да се избегне какво било менување. 100-процентно хипо-алергично, алергија без полиестерско влакно. Удобник на врвен квалитет . лесен додека обезбедува балансирана топлина . машина миење ладен, нежен циклус. Сонцето суво или ниско суво суво. Сет на покритие на Duvet : Вклучува 1 покривка на Duvet и 2 шами за перници. Затворање на патент. Еко-пријателски. Хипоалергичен. Полиестер микрофибер. Современ стил. PINTUCK шема. Машина за перење. Големини : кралица утешител : 88 "x 88". Duvet : 90 инчи широк x 90 инчи долг. Шамс : 21 инчи широк x 26 инчи долг. Крал : Утешител : 102 "x 88". Duvet : 104 инчи широк x 90 инчи долг. Шамс : 21 инчи широк x 36 инчи долг.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата