Дорман 907 - Сензор За Положба На Коленестото Вратило На Моторот За Специфични Модели На Chevrolet GMC Hummer одговара избери: 2011-CHEVROLET SILVERADO, 2011 - GMC СИЕРА

Дорман 907 - Сензор За Положба На Коленестото Вратило На Моторот За Специфични Модели На Chevrolet GMC Hummer одговара избери:

Това е достапна
DEN 1.67
Количината на стоката:

Овој сензор за позиција на коленестото вратило со директна замена одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор за опрема за сигурна поправка. Овој дел претрпе опсежно тестирање за да обезбеди сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој сензор за положба на коленестото вратило е прецизно совпаѓање за вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор за опрема. Подготвен за инсталирање - одговара на фабричкиот конектор за инсталација на приклучок и играње. Економично решение-нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Тестиран квалитет - овој дел претрпе обемно тестирање за да обезбеди квалитетно вклопување и долг работен век. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Шевролет Колорадо : 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Гмц Кањонот : 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Хамер Х3 : 2008, 2009, 2010 Хамер Х3Т : 2009, 2010.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата