Портата На природата Течен Сапун За Раце, Азиски Круша И Црвен Чај, Фл Оз

Портата На природата Течен Сапун За Раце, Азиски Круша И Црвен Чај, Фл Оз

Това е достапна
DEN 0.33
Количината на стоката:

Сулфат Фрипарабен Слободна Суровост Фривеган Ги Оживува вашите сетила и ја храни вашата кожа со нашата ексклузивна мешавина на антиоксиданси и витамини. Богати со антиоксиданси, Органскиот Црвен Чај и Екстрактите од Киви помагаат во борбата против слободните радикали додека Глицеринот и Органското Алое ја хидрираат и омекнуваат кожата. Кожата се чувствува свиленкаста и мазна секој пат.Портата на природата Сертифицирани Органски есенции се свежи од теренот, локално одгледувани Во Калифорнија на земјиште посветено на одгледување На Ботанички есенции На Портата На Природата. На Семејната Органска фарма, секоја фабрика добива индивидуална грижа, обезбедувајќи највисока чистота и квалитет. Изворот на вода на фармата е изведен од зимските дождови и снежниот пакет На Сиера Невада. Насоки Како да се користи : Пумпа сапун во раце и додадете вода. Пена. Исплакнете. Без фталати, парабени, натриум лаурил/лаурет/коко сулфати, тестирање на животни, состојки добиени од животни. Одрекување Овие изјави НЕ се оценети од фда. Овие производи не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест. Портата На природата Течен Сапун За Раце, Азиски Круша И Црвен Чај, 12 Fl oz.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата