Сини Индиции 24-Парче Пена Загатка

Сини Индиции 24-Парче Пена Загатка

Това е достапна
DEN 151.84
Количината на стоката:

Оваа загатка од Пена им овозможува на децата да изградат своја сцена од Светот на Индициите На Блу. Со 24 меки парчиња пена, оваа загатка е направена имајќи ги предвид малите раце. Направен со висококвалитетни материјали, овој производ е дизајниран да трае. Дајте му на вашето дете подарок за уметност и занаети со играчки кои ја поттикнуваат креативноста и практичното учење. Загатка мерки 13 "х 24" кога ќе заврши. ДЕБЕЛИ ПАРЧИЊА ПЕНА за МАЛИ РАЦЕ : Шарена графика со омилени ликови што децата ги сакаат на меки парчиња загатки од пена. Се препорачува за возраст од 4 и повеќе години. НАПРАВЕТЕ ГО УЧЕЊЕТО ЗАБАВНО : Загатките се одлична алатка за учење која им помага на децата да развијат когнитивни вештини како препознавање на бои и модели, координација рака-око, совпаѓање и многу повеќе. ЗАБАВА за ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО : Совршена активност за целото семејство да ужива дома. Дајте му на вашето дете подарок за уметност и занаети со играчки кои ја поттикнуваат креативноста и практичното учење додека се забавувате!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата