Термостатот На Течноста за ладење на моторот Одговара избери: 1994-ДОЏ РАМ 2500, 2004-ДОЏ РАМ 1500

Термостатот На Течноста за ладење на моторот Одговара избери: 1994-ДОЏ РАМ 2500, 2004-ДОЏ РАМ 1500

Това е достапна
DEN 3.33
Количината на стоката:

Квалитетната контролирана фабричка калибрација обезбедува точна контрола на топлината при екстремни варијации во температурата, оптоварувањето и вибрациите на моторот. Одобрени за морски апликации.Месинг со тежок мерач и нерѓосувачки челик со позитивен топлински мотор на клипот.Достапно во типот На Задави, Горниот Бај-Премин, Долниот Премин, Страничниот Премин, Нормално Отворен и други видови за да се исполнат тешките дизајни на системот за ладење.Забелешка : Печатот секогаш треба да се менува кога ќе се инсталира нов термостат.Порти-Управувано Од Можноста Термостат На Течноста За Ладење На Моторот Дополнителни Карактеристики Материјал : Нерѓосувачки Челик, Челик, Бакар. Одговара Изберете : 1994-2003 ДОЏ РАМ 2500 10 ЦИЛ 8 Л 2004-2006 ДОЏ ОВЕН 1500 10 Цил 8.3 Л 1994-2003 ДОЏ ОВЕН 3500 10 ЦИЛ 8 Л 2006-2008 БМВ М5 10 ЦИЛ 5 Л 2006-2008 Бмв М6 10 Цил 5 Л 2006 форд гт 8 цил 5.4 Л И ПОВЕЌЕ - додадете го вашето возило Во Нашиот Додаток За Вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата