Обеди со капки од бел бисер со слатководни бели бисери во сребро од сребро

Обеди со капки од бел бисер со слатководни бели бисери во сребро од сребро

Това е достапна
DEN 271.84
Количината на стоката:

Овие 1 карати околу кубните обетки од цирконија во стерлинг сребро се класични и безвременски. Одликувајќи се со бела кубна цирконија, овие обетки се внимателно направени во чисто 925 сребро. Завршувањето на Родиум ги обложува овие обетки за да се обезбеди нивниот сјај да трае подолго. Овие кубни обетки од цирконија доаѓаат привлечно спакувани во кутија за подароци за потписи. Ораво 1 карати кружни кубни цирконија капка обетки во Стерлинг Сребрен скапоцен камен : Бисер. Тежина на карат од камера : 1 карат вкупна тежина. Облик : круг. Големина : 1x1 mm. ИНФОРМАЦИИ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ : Метал и финиш : 925 Стерлинг сребро со Родиум. Стил : Капка. Тежина : 2,58 грама. Должина : 1 инчи. Ширина : 0,38 инчи. Висина : 1 инчи. Ова парче има исклучителна занаетчиство и доаѓа во пакување подготвено за подароци, што го прави идеален подарок за вас или вашата сакана личност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата