Јаско Пар-Ма Плус Автоматска Пумпа За Притисок На Водата-5.0 ГПМ-60пси... [82500-0092]

Јаско Пар-Ма Плус Автоматска Пумпа За Притисок На Водата-5.0 ГПМ-60пси... [82500-0092]

Това е достапна
DEN 2.00
Количината на стоката:

Достапно и во 12 или 24 верзии на волтдц, пумпите за притисок на водата од серијата Par-Max Plus се сертифицирани На Enviso 8846 Морски (Заштита од Палење). Сите модели Par-Max Plus вклучуваат меки гумени држачи и фитинзи за брзо поврзување за леснотија на инсталација. Вклучува меки гумени држачи и фитинзи за брзо поврзување за леснотија на инсталација. Произведен е од материјали отпорни на корозија, способни да се справат со најтешките морски средини.9 lbsupc : 671880623582 сопственик прирачник (pdf)брошура (pdf) jabsco 82500-0092 12v 5.Серијата Par-Max Plus самовшмукува до 10' (3m) и може да се исуши без оштетување.Пар-Макс Плус Пумпи ЗА ПРИТИСОК На Водата Од Следната Генерација Услуга до пет излези со непречен проток и работа без проблеми способноста за висок притисок на новите Пумпи за притисок на вода Од Серијата Jabsco Par-Max Plus, обезбедува исклучителен проток и постојан притисок на водата за лесно справување со побарувачката на повеќе излези.0 psi : 60volts : 12vbox димензии : 9"h x 8"w x 13"lt : 8. Патентираната пар-Макс Плус ко-инјектирана обликувана дијафрагма и поголемите потешки моторни четки значително го продолжуваат животниот век на пумпата до 50 проценти подолго од постојните дијафрагмални пумпи Од Серијата Jabsco Par-Max. Патентираната пар-Макс Плус ко-инјектирана обликувана дијафрагма и поголемите потешки моторни четки значително го продолжуваат животниот век на пумпата до 50% подолго од постојните дијафрагмални пумпи Од Серијата Jabsco Par-Max.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата