Нурисон Баја Племенски Розова Сина 3'6 5'6 Област Килим

Нурисон Баја Племенски Розова Сина 3'6 5'6 Област Килим

Това е достапна
DEN 3.00
Количината на стоката:

Колекцијата Баја од југозападни килими внесете инстант поп со шарен стил во вашиот дом. Рачно изработени од лесна мешавина од памук засилена со издржливи синтетички предива, овие племенски дизајни на килими лесно се тркалаат и маневрираат околу вашите омилени простори – од трпезаријата и кујната до дневната соба, спалната соба и ходникот. Имате зафатено домаќинство со чести доаѓања и заминувања? Само легнете еден од овие килими погодни за деца и миленичиња за да помогнете да се скрие абењето на семејниот живот или искористете ја реверзибилната конструкција за да го одржите вашиот простор свеж, подолг. Додадете среќна боја во вашата соба со овој југозападен килим од Колекцијата Баја. Одликувајќи се со шарена геометриска шема инспирирана од племињата во разнобојни нијанси на розова, сина, сива, зелена и жолта боја, овој рачно изработен килим е завршен со забавни разнобојни рабови. Конструкцијата со рамно ткаење е изработена од мешавина од памук и синтетички влакна што е лесна и реверзибилна, така што можете да го расукате вашиот килим за моментално и долготрајно уживање. Југозападен килим со живописна шема што додава весела боја. Рачно изработена, рамна ткаена конструкција. Раб рабови. Реверзибилна шема нуди двојно абење. Лесен дизајн лежи рамно брзо за лесно поставување и движење помеѓу просториите. Препорачуваме тепих за да ви помогнеме да го задржите вашиот килим на место и да го продолжите неговиот животен век.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата