Сангеан Лб-Компакт Ам И Фм Ручекбо Ултра Солиден Радио

Сангеан Лб-Компакт Ам И Фм Ручекбо Ултра Солиден Радио

Това е достапна
DEN 319.20
Количината на стоката:

САНГЕАН ЛБ - 100 нуди најдобар прием, издржливост, отпорен на дожд и удари, супериорен квалитет на звукот и практичност. Ова радио е дизајнирано и за внатрешна и за надворешна употреба, а да не зборуваме за неговата едноставна работа и направено за трговец кој ужива во својата музика додека е во различни средини на работни места. LB-100 има флексибилна антена со синтетизиран тјунер dig ital PLL за подобар прием со голем ЛЦД-дисплеј со позадинско осветлување за да обезбеди совршена видливост. 10 Претходно Поставени Станици (5 ЧАСОТ НАУТРО/5 FM) Ipx4 Рејтинг Водоотпорен Издржлив Abs Пластично Тело Со Дизајн На Ролна Кафез За Копање отпорен На Удари ital PLL / FM Тјунер Солиден Ротационен Подесување И Контрола На Јачината На Звукот 5 1/4 Инчен Водоотпорен Звучник Со Голема Моќност 2,7 Метри Гумен Кабел За НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА Флексибилна Антена 5-1/4 инчи. звучник со голема моќност, отпорен на вода. АМ / фм дигитално радио. 5 ЧАСОТ НАУТРО/5 ФМ станица поставува. Голем лцд-дисплеј со позадинско осветлување. Дожд -, прашина -, шок-и отпорен на вода. ПЛЛ тјунер. Флексибилна антена. Звучник со голема моќност. Вклучува 8,8 стапки. КАБЕЛ за напојување СО НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА и прирачник. Жолта.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата