Мешавина за одмор на Старбакс, средно печење, парчиња кафе на Кеуриг, кутија за броење

Мешавина за одмор на Старбакс, средно печење, парчиња кафе на Кеуриг, кутија за броење

Това е достапна
DEN 3.33
Количината на стоката:

Ringвони во навивање. Изработено за празниците, Мешавината на Старбакс од празниците има елегантен вкус со слоеви на јавор и билни белешки кои се избалансирани со средна киселост и тело. Слатка и слоевит, секоја голтка ја слави радоста на сезоната со оваа мешавина на светли латиноамерикански и мазни индонезиски кафиња. Мешавината за празници на Старбакс е доволно комплексна за да ги задоволи вашите желби за кафе во текот на целата сезона, но сепак е доволно достапна за споделување со толпата. Она што е вклучено-прстетено во навивачи со Старбакс, за одмор, мешавина од средно печено кафе-овој фаворит за празници со ограничено издание ги носи вкусовите на вкусовите од сезоната дома во удобен пакет со подот од 44 точки k-cup. Старбакс празнично мешавина кафе - елегантно кафе со вкусни јавори и билни белешки кои се избалансирани со средна киселост и тело. Премиум чаша - направена со 100% зрна кафе Арабика, внимателно изработивме пријатна чаша исклучително кафе што е совршено за празниците. Совршени рецепти за празници - со сезонски понуди како што се мешавината на празникот „Старбакс“, „Пеперминт мока“, како и кафињата со вкус на ѓумбир, ќе можете да ги занает да се занимаваат со рецепти за пијалоци на Старбакс кои ќе ви помогнат да ringвоните во навивачи со семејството и пријателите. Ексклузивно со ограничено време-како празниците, ова кафе со ограничено издание нема да биде долго, затоа не заборавајте да ringвониме во навивачката со оваа сезонска понуда од Старбакс пред да го снема.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата