Трговска марка ликовна уметност „Хоупос“ платно уметност од Мајк Хјуз

Трговска марка ликовна уметност „Хоупос“ платно уметност од Мајк Хјуз

Това е достапна
DEN 1530.08
Количината на стоката:

Уметник : Мајк Хјухесубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има птица што седи на врвот на темното дрво. Истакнати бои : Црна, сива, бела Мајк е наградуван уметник за диви животни и илустратор со седиште во Велика Британија. Работата во различни медиуми Мајк произведува најразлични уметнички дела од светло чисти современи парчиња до повеќе традиционални слики од диви животни. Клиенти вклучуваат БиБиСи, Американскиот музеј за природна историја плус многу организации за диви животни и конзервации. Мајк е член на потпис на уметници за зачувување и има продадено оригинални уметнички дела низ цела Европа и САД. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајк е наградуван уметник и илустратор на наградуван животински свет со седиште во Велика Британија. Работата во различни медиуми Мајк произведува најразлични уметнички дела од светло чисти современи парчиња до повеќе традиционални слики од диви животни. Клиенти вклучуваат БиБиСи, Американскиот музеј за природна историја плус многу организации за диви животни и конзервации. Мајк е член на потпис на уметници за зачувување и има продадено оригинални уметнички дела низ цела Европа и САД. - Птица која седи на врвот на темното дрво.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата