Швајцарската Мис Топла Какао Микс, Без Шеќер Додадени, пакети

Швајцарската Мис Топла Какао Микс, Без Шеќер Додадени, пакети

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

Загрејте се оваа зима Со Швајцарска Мешавина Од Топло Какао, Без Додаден Шеќер. Кутијата доаѓа со 24 пакети мешавина од млечно чоколадо во прав. Овој производ е лесен и брз за подготовка : едноставно измешајте Ја мешавината Од швајцарско мис какао во кригла топла вода или млеко и, за дополнително сезонско задоволство, обидете се да ја прелиете со шлаг или стапче од пеперминт. Идеално е да имате при рака за студената сезона за споделување со семејството или пријателите. Постојат само 60 калории по плик и нема додаден шеќер во мешавината, затоа препуштете се секогаш кога ќе се појави расположението. Швајцарската Мис Топла Какао Микс, Без Шеќер Додадени, 24 пакети : Една порција микс. Вкус на млечно чоколадо. Швајцарската Госпоѓица, Без Додаден Шеќер, со 60 калории по порција. Истиот калциум како чаша млеко.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата