Инвикта Машки Авијатичар Кварц Нерѓосувачки Челик и Силиконски Секојдневен Часовник 24583

Инвикта Машки Авијатичар Кварц Нерѓосувачки Челик и Силиконски Секојдневен Часовник 24583

Това е достапна
DEN 1.33
Количината на стоката:

Инвикта Машки "Авијатичар" Кварцен Нерѓосувачки Челик и Силиконски Секојдневен Часовник, Боја : Црна (Модел : 24583) Инвикта 24583 МАШКИ ГМТ часовник за авијатичари има црна јонска обвивка од цврст нерѓосувачки челик широка 50мм и дебела 17мм со еднонасочна ротирачка црна и сребрена тонска рамка и текстура со двојна круна со функционални туркачи. Инвикта 24583 се напојува Со Јапонско движење TMI VD32 кварц GMT. Овој стилски часовник има и текстурално црно бирање со бели акценти црни прозрачни раце и индексни часовни маркери заедно со светскиот тајмер, двојната временска зона и гмт функциите, отпорни на гребење пламен фузија кристал и вода отпорни на 100 метри. Invicta 24583 е опремен со црн јонски позлатен цврст нерѓосувачки челик широк 26мм и црн силиконски гумен ремен со затворач за тока. Invicta 24583 машки авијатичар црн бројчаник црн ip челик и црн силиконски ремен светско време gmt watch е сосема нов и доаѓа во оригинална кутија за подароци Invicta и е поддржана од 5-годишна ограничена гаранција. Авијатичарот инвикта е расчистен за полетување. Подготвени да се тркалаат со полн гас, носејќи дизајни во чест на воздухопловната графичка историја, секој часовник е деликатна машина која го чека својот пилот во команда. Без разлика дали е кратко патување или доживотно патување, Авијатичарот Инвикта е вашиот прв инструмент на копно или додека крстарите по небото. Инвикта Авијатичар 24583 Силиконски, Часовник Од Нерѓосувачки Челик.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата