Вестлејк СЛ Кал ТЕРЕН LT33X12. 50R 108q C Лесен Камион Гума

Вестлејк СЛ Кал ТЕРЕН LT33X12. 50R 108q C Лесен Камион Гума

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

ВЕСТЛЕЈК SL376 LT33 X12.50 R15 108 Q COVEVIEWA теренски гуми, SL376 ОД Westlake е дизајниран за употреба на Џипови, лесни камиони и Теренци и има цврсти и наместени блокови на шарите кои ја подобруваат влечната сила во тешките терени надвор од патот. Оптимизираниот сооднос на празнина ги принудува калта, нечистотијата, карпите, камењата, водата, кашеста маса и другите остатоци од шарата за доследно влечење, а агресивниот горен страничен ѕид НА SL376 ја штити гумата од остри карпи за дополнителна цврстина и издржливост. Дизајниран за употреба на Џипови, лесни камиони и Теренци. Изграден со цврсти и крути блокови на шарите кои ја подобруваат влечната сила и перформансите надвор од патот. Оптимизираниот сооднос на празнина ја принудува калта, нечистотијата, карпите, камењата, водата, кашеста маса и другите остатоци од шарата за доследно влечење и за заштита на обвивката од оштетување. Цврстите, офсет блокови на рамената го зголемуваат држењето во кал, снежни и тешки терени. Конструкцијата со челични појаси ја зголемува носивоста и ја зголемува издржливоста. Големина : LT33 X12. 50 R15. Опсег На Оптоварување : В. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата