Палм Бич Колекција ПАБ Пченка Килим

Палм Бич Колекција ПАБ Пченка Килим

Това е достапна
DEN 579.68
Количината на стоката:

Колекцијата Палм Бич САФАВИЕХ ПАБ359М Килим од Пченка суптилниот шик стил на килими од природно влакно сисал е прекрасно заробен во Колекцијата Палм Бич. Едноставните, но сепак примамливи геометриски и осцилирачки дизајни со пруги се маестрално наѕирани во одржливите сисални влакна на овие софистицирани подни облоги. Цврстите и тонски стилови прикажани низ колекцијата Палм Бич се идеално прилагодени за секојдневно крајбрежно живеење, како и за високи урбани животни стилови и преференции за декор. Килимот има приближна дебелина од 0,25 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Природните сисални влакна се користат за да се направи овој секојдневен килим,Секој килим е моќен од природни материјали за да се додаде стил на овие килими,овој килим има традиционална ткаена шема,овој килим е со димензии 5' х 8',повеќе од 100 години, Сафавиех изработува килими со највисок квалитет и неспоредлив стил,висината на Купот е 0,1 инчи.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата