Перидот Стерлинг Сребрен Прстен

Перидот Стерлинг Сребрен Прстен

Това е достапна
DEN 458.56
Количината на стоката:

Познато е дека перидот, родниот камен во август носи богатство и просперитет; симболизира и пријателство, чистота и едноставност. Оваа полирана лента од 2,25 мм, изработена од сребро обложено со родиум, е поставена со тркалезни скапоцени камења.49 од карат. Гарантирано совршено ќе се вклопи заедно со сите прстени за Изрази што се Мешаат и се совпаѓаат. Опсегот на бои варира кај сите природни камења, затоа ве молиме дозволете мали варијации во нијанси (бледо жолтеникаво зелена до речиси безбојна). Наредени Изрази Перидот Стерлинг Сребрен Прстен : дизајн со Шараперидотполиран финишполиран сетродиум обложен за да се спречи оцрнетиот камен изработен во сребрено сребро0, 42 кт. Т.г.в. Редење Изрази брендодостапни во повеќе големини.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата