Вокер Издувни Гасови Тивок Проток СС Пригушувач За Издувни гасови одговара изберете: 2003 - САТУРН ЈОН

Вокер Издувни Гасови Тивок Проток СС Пригушувач За Издувни гасови одговара изберете: 2003 - САТУРН ЈОН

Това е достапна
DEN 0.33
Количината на стоката:

Единствениот пригушувач со широк пазар со 100% конструкција од нерѓосувачки челик, ПРИГУШУВАЧИТЕ на Сс со Тивок Проток На Вокер имаат прецизно вклопување, супериорен проток и звук во стилот НА ОЕ. ПРИГУШУВАЧИТЕ На Сс Со тивок Проток се достапни за повеќето домашни и увозни возила. КУПЕТЕ СО ДОВЕРБА Доаѓа со ограничена доживотна гаранција На Вокер и ексклузивна 90-Дневна Гаранција За Сеф И Звук®. Посетете за детали. НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ОТПОРЕН НА КОРОЗИЈА го користи единствениот пригушувач на широк пазар со 100% конструкција од нерѓосувачки челик што обезбедува подолг век на траење наспроти алуминизираните пригушувачи, додека внатрешниот систем за одводнување го намалува собирањето на влага. ДИЗАЈН ПОТВРДЕН Акустичен и тек тестиран за квалитетен звук во стилот НА ОЕ на кој може да сметате. ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛИРАЊЕ решение За Замена На Завртки Со Директно вклопување со закачалки, загради и рути на цевки во стилот НА ОЕ за лесна инсталација и не бара специјализирана изработка и/или заварување. ПРЕМИУМ АКУСТИЧНА КОНТРОЛА решетките во стилот НА ОЕ го намалуваат нивото на бучава, додека главите со куполи во стилот НА ОЕ помагаат да се намали зрачениот шум за врвен квалитет на звукот во фабрички стил во споредба со прави перфорирани цевки. Дополнителни Функции Заврши : Алуминизиран. Пригушувач Тип : Комбинација. Одговара Изберете : 2003-2007 САТУРН ЈОН 4 Цил 2,2 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата