Чорап Машки Риба-На Чорапи

Чорап Машки Риба-На Чорапи

Това е достапна
DEN 239.84
Количината на стоката:

Нашите волнени чорапи и затоплувачи на рацете се направени од 75% Турбоул, супериорна мешавина од 50% полипропилен и 50% Мерино волна, што обезбедува пет пати поголема јачина и издржливост само На Мерино волната. Отпорни на смалување и без чешање, овие чорапи ќе ги одржуваат стапалата суви и топли во сите временски услови. 6? Манжетна Чорап . 75% Турбовул-Супериорен фитил и издржливост . Мешавината од делукс волна од турбовул е 5 пати посилна од Само Мерино волната . Систем за големина" истегнување До Вклопување " и нашата ексклузивна манжетна "Лесно вклопување" за совршено вклопување секој пат . Перформанси во текот на целата година : потопло во зима; поладно во лето.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата