Дигитални Подземни-Se Пакети

Дигитални Подземни-Se Пакети

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

Двојно 180гм винил лп притискање. Првично објавен во 1990 Година, деби албумот На Дигитал Андерграунд, Секс Пакети, засекогаш го смени хип-хопот и помогна да се зацементира шок г оловната облека во историските книги како една од најиновативните групи на музички бизниси. Силно под влијание на разни фанк бендови, Дигиталното Подземје разви звук самостојно, создавајќи безвременски записи што го издржаа тестот на времето. Секс Пакети беше сертифициран платина ОД СТРАНА НА РИАА. Албумот достигна #24 на билборд 200 и #8 на Врвот Р&Б/хип-Хоп Албуми табела. Секс Пакети објави две водечки синглови : "Doowutchyalike" (Кој го достигна врвот на #19 На Топла Рап Синглови, #20 На Топла Танц Музика/макси-Синглови шема и #29 На топла R&B синглови шема) и "Humpty Танц" (кој достигна #11 на поп-листите, #7 На R&B графикони, и #1 на билборд Рап Синглови шема). Секс Пакетите беа вклучени и во"100 Најдобри Рап Албуми На Изворот Досега" и во книгата "1001 Албум Што Мора Да Го Слушнете Пред Да Умрете."Дигиталната Продукција На Андерграунд и неспоредливата харизма ги направија групните легенди меѓу хип-хоп главите и љубителите на музиката ширум светот. Дигитални Подземни-Секс Пакети (Проѕирен Син Винил) Издавачка Куќа : Томи Бој Музика. Музички Жанр : Мејнстрим Рап / Хип-Хоп. Рап / Хип-Хоп.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата