Тинејџерски Мутант Нинџа Желки Модерен Леонардо Деца Јога Мат

Тинејџерски Мутант Нинџа Желки Модерен Леонардо Деца Јога Мат

Това е достапна
DEN 1.00
Количината на стоката:

Совладајте ги вашите јога пози како нинџа. Дури и На Нинџа Желките им треба време да научат и практикуваат нови потези. За младите и тинејџерите, малку хумор и авантура ќе помогнат да се извлече максимумот од нивната јога рутина. Покажете им колку јогата може да биде забавна со Леонардо покрај нив! Тие ќе го сакаат предизвикот да користат сила и рамнотежа за да ги совладаат позите слични на нинџа и ќе градат доверба на патот. Редовното вежбање јога е одличен начин децата да се опуштат и да се релаксираат. Тие можат да се оддалечат од неволјите на училиштето или спортот и само да дишат. Тие ќе уживаат во чувството на слобода и контрола јогата може да донесе и да научи да се фокусира со расчистување на нивните умови. Позитивната и неконкурентна природа на јогата може да им користи на сите деца, атлетски или не. Вежбајте и учете со пријателите насекаде. Тинејџерите можат да скокаат на часови за возрасни, да вежбаат сами дома или во паркот со неколку пријатели. Оваа подлога не се лизга и латекс и 6p бесплатно, така што тие се безбедни практикување дури и најтешките нинџа потези. Тинејџерски Мутант Нинџа Желки Модерен Леонардо Деца Јога Мат : Професионална одделение јога мат. Направено од пена со висока густина и еколошка полимерна смола. Помага во подобрување на рамнотежата на децата без лизгање. Лесен и лесен за носење. Лесно за бришење. Не содржи штетни фталати, 6п и без латекс. Димензии : 60 "Л х 24" В х 1/8 " Х.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата