Глобален Сензор За Чукање На Палење

Глобален Сензор За Чукање На Палење

Това е достапна
DEN 1.67
Количината на стоката:

Сензорот за тропање се наоѓа на блокот на моторот, главата на цилиндерот или доводниот колектор. Неговата функција е да чувствува необични вибрации предизвикани од пред-палење или детонација на моторот. Глобална 1811785 Палење Удар (Детонација) Сензор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата