Трговска марка ликовна уметност 'Sumi Daylily I' Canvas Art by Cris Paschke

Трговска марка ликовна уметност 'Sumi Daylily I' Canvas Art by Cris Paschke

Това е достапна
DEN 2.33
Количината на стоката:

Artist : Chris Paschke Subject : Floral Style : Asian Inspired Product Type : Gallery-Wrapped Canvas Art This ready to hang, gallery-wrapped art piece features a black and white ink-wash sketch of two lilies.Chris Paschke's comfort with the Sumi brush and continuing study with Азиските мајстори ја донесоа „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црно-бело скица за миење на мастило од две лилјани.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата