Пепериџ Фарм огништето печен стил близнак француски леб, лебови

Пепериџ Фарм огништето печен стил близнак француски леб, лебови

Това е достапна
DEN 90.24
Количината на стоката:

Ах, аромата на леб за печење! Топол леб со крцкава златна кора и мека внатре го прави дури и наједноставниот оброк посебен. Нашите леб за печен во стилот на огништето ги тантализираат сетилата пред да бидат дури и надвор од рерната. Но, нема да мора да почекате долго, овие лебови се жешки и корасти по 5 минути во рерната, дозволувајќи ви да служите свеж леб секоја ноќ во неделата. За фармата „Пепердиџ“, печењето е повеќе од работа. Тоа е вистинска страст. Секој ден, нашите пекари одвојуваат време да го направат секое колаче, тесто, крекер и леб на леб најдобар начин како што знаат - со употреба на внимателно избрани, квалитетни состојки. Француски багети за леб Можете брзо да се загреете во рерната за вкус на свеж леб со солена арома на пекара. После 5 минути во рерната, ќе имате топол леб со крцкава златна кора и мека внатре. Ниско маснотии, без холестерол и 0 G транс маснотии по порција. Одличен додаток на секоја вечера- сервирајте наместо ролни за вечера, парче за мезе на брошута или додадете лук и путер за свеж леб од лук. Торба со 16 унца содржи 2 лебови од Фарм Фарм Фарм.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата