Goodyear 5V тесен клин суров раб Индустриски V-појас, 84 Надвор од обемот

Goodyear 5V тесен клин суров раб Индустриски V-појас, 84 Надвор од обемот

Това е достапна
DEN 304.32
Количината на стоката:

Goodyear Belts разви тесни обложени V-појаси кои нудат врвни перформанси, обезбедувајќи долг животен век. Вратете ја ефикасноста на системот за погон на ременот со инсталирање на нов појас Goodyear. Ги исполнува или надминува спецификациите на OEM; Сопствена формулација со соединение со соединение со долг живот EPDM за тивко работење. Дизајнот на радијалниот COG ја зголемува ефикасноста и ја намалува пукање; Прецизни ребра на земја за максимален контакт со макара. Изградба на врски со висока јачина на затегнување жици дизајнирани за минимално распаѓање на напнатоста и ниско одржување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата