Mohawk Home Prismatic Lova Gold Современа апстрактна прецизност печатена област, 10'x14 ', кафеава и злато

Mohawk Home Prismatic Lova Gold Современа апстрактна прецизност печатена област, 10'x14 ', кафеава и злато

Това е достапна
DEN 579.68
Количината на стоката:

Подобрете го вашиот простор со сонот дизајн на современиот килим на Мохавк Лова во злато, во кој има бујни нијанси на зелена, аква сина и златна жолта боја. Кога станува збор за боја, небото не е повеќе граница со бесконечните можности на револуционерната призматична колекција на Мохавк. Размислено изработена во САД во мали серии користејќи ја ексклузивната технологија за инјектирана боја на прецизност на Мохавк, призматичката колекција ги редефинира печатените килими, буквално еден оригинален дизајн во исто време. Секој стил во оваа колекција има супериорна јачина, отпорност на дамки и сензуална мекост што мора да ја почувствувате да верувате. Премиум рециклирано полиестерско предиво произведено од пост-потрошувачки пластични шишиња со вода, Everstrand е еколошка опција за која може да се чувствувате добро. 100% полиестер (Everstrand Pet). Цитната подлога со точна или слична големина на вашиот килим е од суштинско значење за одржување на вашиот килим привлечен и долготрајно. Мохавк секогаш препорачува употреба на подлога за килим отпорна на лизгање под вашиот килим . Мерки : 10'x14 'Висина на купот : 0,41 инчи. Прецизната боја на инјектиран исечен куп изработен од Ever Strand Non-Skid La Tex Recoding обезбедува зафат и му помага на килимот да остане на место. Дамки и избледени отпорни влакна. Семејна соба; Кујна; Трпезарија; Домашна канцеларија; Спална соба; Дневна соба; Гејмерска соба; Подрум; Соба за перење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата