Трговска марка ликовна уметност „Северни светла“ платно уметност од Вили Мартинусен

Трговска марка ликовна уметност „Северни светла“ платно уметност од Вили Мартинусен

Това е достапна
DEN 2.67
Количината на стоката:

Уметник : Вили Marthinussensubject : Abstract Style : Scandinavian Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вили Мартинусен „Северни светла“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата