Колачињата Пилсбери Херши 'n' N 'Creme подготвени да печете тесто за колачиња КТ

Колачињата Пилсбери Херши 'n' N 'Creme подготвени да печете тесто за колачиња КТ

Това е достапна
DEN 399.84
Количината на стоката:

Овој крем на колачињата „Пилсбери Херши“, подготвен да пече тесто за колачиња, го олеснува подготовката на вкусни и солени третмани за целата екипа. Не е потребно мерење или мешање, што значи повеќе време за да добиете креативни колачиња, барови, десерти и многу повеќе. Секој контејнер со 16 мл со големи луксузни колачиња прави 12 големи колачиња кои се подготвени за само неколку минути. Бесплатно е од транс маснотии и малку во холестерол и натриум. Овој крем на колачињата „Пилсбери Херши“, подготвен да пече тесто за колачиња е идеален за употреба со многу различни видови на вкусни рецепти. Кремите на колачињата „Пилсбери Херши“, подготвени да печат тесто за колачиња 12 брои : Не е потребно мерење или мешање со брзо и лесно тесто за колачиња со пилиња. Место. Направи. Јум. Со ладилно тесто од колачиња од „Пилсбери“, може да имате топли, само печени колачиња за неколку минути. Обидете се со сите омилени вкусови на тесто од колачиња од чоколаден чип до суво грозје од овес. За одлични рецепти и идеи за колачиња, посетете не. Пилсбери Биг Делукс ™ Колачињата на Херши 'n' крем големи колачиња. Природно и вештачки зачинет. По колаче : 160 калории. 3,5g заситени маснотии, 17% дневна вредност. 100mg натриум, 4% дневна вредност. Секое големо луксузно колаче со Пилсбери има 15 G шеќери. Нето тежина 16 мл (1 lb) 453g. Достапно во единечни и 3 пакувања.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата