Крајска држава крајна заштита целосна синтетичка масло од 5W, квартал

Крајска држава крајна заштита целосна синтетичка масло од 5W, квартал

Това е достапна
DEN 463.52
Количината на стоката:

Крајната држава крајна заштита Комплетното синтетичко моторно масло е најдоброто од семејството на производи на државата Квакер. Наменето да ги заштити денешните софистицирани мотори како што се модерните турбо-мотори, ова висококвалитетно, целосно синтетичко моторно масло од 5 W-20 е формулирано за да се намали триењето за да се зголеми коњската сила, да се заштити од формулацијата на тиња и штетни депозити и да обезбеди подобрена економија на гориво. Подобро за тешки услови на возење од конвенционалното моторно масло*, Крајната состојба крајна заштита целосна синтетичка има синтетичка основа за додадена стабилност на оксидација, подобрена нестабилност и својства на ниска температура. За целосен список на одобренија и препораки за опрема, ве молиме консултирајте се со вашата локална биро за техничка помош на државата Квакер и секогаш консултирајте се со упатството на вашиот сопственик. (* Примери за тешки услови на возење се возење со стоп и движење, чести кратки патувања, екстремни топли или ладни температури, широко работење, возење со тешки товари или возење во правливи услови.) Моторното масло од 5 W-20 е формулира Обезбедете силни перформанси на моторот. Идеално за употреба во современи турбо полначи мотори и возила со високи перформанси како спортски автомобили, SUV, камиони и минијатури. Помага во спречување на тиња и други штетни наоѓалишта. Овозможува докажана заштита од абење. Го намалува триењето за да се зголеми коњската сила. Овозможува подобрена економичност на горивото. Ги исполнува или ги надминува следниве барања за OEM : Chrysler MS-6395; ГМ 6094м; Ford WSS-M2 C960-A. Ги надминува барањата на следниве спецификации во индустријата : API SP и SP-ресурс зачувување (и сите претходни категории); ILSAC GF-6 A (и сите претходни категории).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата