Концентрат на кастила жолчка 8. fl oz - Solucion de Yema

Концентрат на кастила жолчка 8. fl oz - Solucion de Yema

Това е достапна
DEN 3.33
Количината на стоката:

Концентратот на кастилја жолчка е производ кој има помалку липиди и холестерол од самото јајце. Овој производ има многу протеини и придобивки за вашите рецепти. Постојат неколку работи што можете да ги направите со жолчката концентрат на Кастиillaа, но најдобро е ако додадете други состојки за да ги добиете најдобрите вкусови и текстури. Млекото е добра работа што треба да се користи ако сакате да направите омлет или некој вид месо. Ако правите месо, додадете малку шеќер и цимет за да го зачинете концентратот. Во концентратот нема многу природен вкус, така што ќе треба да додадете зачини великодушно, како и сите други состојки што ги користите. Додадете мала количина крем за камшикување на жолчката за да направите богат меринг за торта или сунѓерска торта. Разредете ја жолчката за да направите глазура за леб и делови за целото семејство. Ова го олеснува додавањето на други предмети на врвот на лебот, бидејќи тие ќе се држат до мрзнување. Идеално за колачиња колачиња сладолед.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата