Покрив на вентилот на решенија Дорман ОЕ

Покрив на вентилот на решенија Дорман ОЕ

Това е достапна
DEN 1248.00
Количината на стоката:

Покривање на вентилот Дорман Заштедете време и пари со капакот на вентилот на моторот на Дорман. Секој од нив доаѓа со соодветен број дихтунзи, како и со сите други компоненти потребни за целосна поправка. Карактеристики и придобивки : Директната замена за соодветно вклопување секој пат обезбедува тесна, траен заптивка против протекување на маслото со висококвалитетна пластика, челик или алуминиумска конструкција се спротивставува на искривување, пукање и порозност метална конструкција е отпорна на корозија за одржлива заштита на рокерските раце Дорман ОЕЛОВНИОТ СВЕТСКИ ВАЛЕНСКИОТ СВЕТ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата