Трговска марка ликовна уметност „Моравија 2“ платно уметност од Мекиј Дучински

Трговска марка ликовна уметност „Моравија 2“ платно уметност од Мекиј Дучински

Това е достапна
DEN 3.33
Количината на стоката:

Уметник : Maciej Duczynskisubject : Пејзаж-апелатива : Природно модерен производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зелена пејзаж со светлина што сјае во центарот. Истакнати бои : жолта, кафеава, зелена, црна Мекиј Душински е можеби најпознатата од сите полски пејзажи и фотографите за патувања, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја открил својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на Гикле (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мекиј Душински е можеби најпознат од сите полски пејзажи и фотографи, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја откри својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на - зелениот пејзаж со светлина што сјае во центарот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата