Трговска марка ликовна уметност „Париз Фармхаус IV“ платно уметност од студиото Пела

Трговска марка ликовна уметност „Париз Фармхаус IV“ платно уметност од студиото Пела

Това е достапна
DEN 3.00
Количината на стоката:

Уметник : Pela Studiosubject : Architecture Style : Modern-Century Modern Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира Arc de Triomphe илустриран во центарот на рамката. Истакнати бои : Бело, тен, портфолио на сиво диво јаболко/фотографија ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Arc de Triomphe илустрираше во центарот на рамката.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата