Apple MacBook Pro Core i7 2. GHz, 8 GB RAM меморија - 256 GB SSD рано - сребро

Apple MacBook Pro Core i7 2. GHz, 8 GB RAM меморија - 256 GB SSD рано - сребро

Това е достапна
DEN 2.00
Количината на стоката:

Mac Book Pro "Core i7 " 2,4 15-инчи (рана 2013 година на мрежницата) има 22 nm "Ivy Bridge " 2,4 GHz Intel "Core i7 " процесор (3635 QM), со четири независни процесори "јајници "На еден силиконски чип, 6 MB споделена кеш на ниво 3. Процесори за двојни графики-NVIDIA GEFORCE GT 650 M со 1 GB посветена GDDR5 меморија и "Integrated " Intel HD Graphics 4000 графички процесор што ја дели системската меморија, интегриран веб-камера со HD со 720p Face Time HD и веб-камера со висока резолуција LED-backlit 15.4 "Широк екран 2880x1800 (220 ppi) " Ретина "Екранот со тенок, елегантен дизајн на кутии што тежи малку помалку од 4,5 фунти. Поврзувањето вклучува 3-теми аеродром Екстремен (802.11а/б/g/n), Bluetooth 4.0, две USB 3.0 порти, две пристаништа „Thunderbolt “, HDMI порта, аудио -/надвор порта и слот за картички SDXC. Покрај тоа, овој модел има тастатура со позадинско осветлување, "без копче " стакло "Инерцијална " Мулти-допир Track Pad. Екранот : 15.4 "Екранот со широк екран на широк екран со широк екран со IPS технологија со природна резолуција од 2880 до 1800 година. Меморија : 256 GB SSD, 8 GB RAM DDR3 L SDRAM. Платформа : Intel Mobile Core i7 "Ivy Bridge" (i7-3635 QM) процесор кој вклучува четири независни процесори "јадра" на еден силиконски чип-овој систем има двојни графички процесори-NVIDIA GEFORCE GT 650 M со 1 GB посветен GDDR5 SDRAM и Intel HD Graphics 4000 со меморија споделена со системот. Батерија : „Литиум-полимерна батерија од 95-часови“ што обезбедува „до 7 часа безжична мрежа“. Димензии : 0,71 x 14,13 x 9,73 во инчи додека се затворени, 4,46 фунти.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата