Трговска марка ликовна уметност „заговор“ платно уметност од Дејвид Галчут

Трговска марка ликовна уметност „заговор“ платно уметност од Дејвид Галчут

Това е достапна
DEN 1.00
Количината на стоката:

Уметник : Дејвид Галхутсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пар во костум и наметка до ништо добро. Истакнати бои : тен, кафеава, црвена, портокалова, црна Дејвид Галхут може да го утврди моментот кога реши да биде уметник до одамна во градинка. Класот црташе дрвја со креони. Неговото дрво не изгледаше како другите. Тој беше огорчен дека дрвјата дефинитивно не изгледале како кафеави и зелени Q-совети. Дрвјата имаа гранки и лисја и гнезда на птици и така избра да го нацрта својот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Двојка во костум и наметка до ништо добро.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата