Империјал 1 20CT TDW Diamond S Sterling Silver Cere Clast Claster Cluster ветувач

Империјал 1 20CT TDW Diamond S Sterling Silver Cere Clast Claster Cluster ветувач

Това е достапна
DEN 6800.80
Количината на стоката:

Изразете ја својата loveубов кон неа со овој пенлив дијамантски кластерски ветувачки прстен. Изработено во S925 Стерлинг сребро Овој прстен го прикажува кластерот со тркалезни дијаманти, кој е поставен во рамка за форма на круша. Полираниот дизајн на јажето Шанк го прави прстенот попривлечен. Сјајно со 1/20 CTTW на тркалезни дијаманти и заврши на светла полирана сјај, овој прекрасен прстен за ветувања на кластери за дијаманти е сигурно дека ќе ја воодушеви. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 0,05 Ct.T.W. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Дијамантско сечење : круг. Поставување : Пав. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата