Канада инспирираше додаток за брендирање на лисја од лисја

Канада инспирираше додаток за брендирање на лисја од лисја

Това е достапна
DEN 479.52
Количината на стоката:

Канадски јавор од лисја од лисја од железо #GT-550-MPL Прославете го канадското наследство или следната победа на хокеј во Торонто во стил. Сега можете да бидете крајниот мајстор за скара со брендирање на вашата скара храна со оваа преносна керамичка обложена решетка за леано железо што го претвора обичното месо на скара во уметнички дела. Засечете го листот од јавор на површината на вашето омилено месо. Удобно се потпира на повеќето лавици за скара, како и на поголеми скари за горење на јаглен. Како работи : Едноставно поставете го железото за брендирање на постојната решетка за скара и загрејте ја скара на највисокиот амбиент по можност над 300 степени. Поставете го вашето пилешко или месо директно на загреаното лого на тимот што ја зафаќа сликата на месото додека готви. Во зависност од видот на месото, обично трае помеѓу 20 секунди - 2 минути за да се засили сликата. Откако ќе се напиете на вашата слика, можете да ја намалите топлината за готвење на претпочитаната температура на готвење и да го готвите вашето месо на задоволство. Севкупни димензии : 5,5 "Дијаметар на површината на дијаметар : Материјал (и) со дијаметар од 3 " : леано железо од леано железо. нелепнат.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата