Монарси, Настуртиум и утрински слава „Канвас уметност од Чарлси Кели

Монарси, Настуртиум и утрински слава „Канвас уметност од Чарлси Кели

Това е достапна
DEN 0.33
Количината на стоката:

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Заедничката нишка во работата на Чарлси е чудесна : од идиоматски изрази од игра-збор во акварел, факс мозаици за да го измами окото, а поголемите од животните мурали поставени против океанот, Чарлси покажува чувство на разиграност во сè што прави. Нејзината последна колекција на акварел беше прикажана во 2010 година во Галерија Национал во Сан Хозе, Костарика.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата