Филипс Авент Анти-Количко бебе шише со променлива проток брадавица, 4pk, scf425 47

Филипс Авент Анти-Количко бебе шише со променлива проток брадавица, 4pk, scf425 47

Това е достапна
DEN 255.84
Количината на стоката:

Брадавицата со проток на шише со шише со шише со шише со шишиња на Филипс Авент им дозволува на бебињата да го контролираат протокот на млеко како со доењето, што може да го намали плукањето и прејадувањето. Анти-коленскиот вентил на Филипс Авент се флексира за да го задржи воздухот во шишето и надвор од стомакот на вашето бебе, карактеристика што ја намалува гужвата и колика. Во клиничкото испитување, двонеделни доенчиња кои се хранат со шише со шише со бебиња на Филипс Авент доживеале помалку колика од бебињата хранети со конвенционално шише, со најголема разлика што се гледа во текот на ноќта. Наменето за бебиња стари најмалку 3 месеци, дизајнот на слотот ви овозможува да го промените протокот на млеко, обезбедува дополнителен брз проток и сместуваат подебели течности. Едноставно свртете го шишето за да го поставите означувањето на I, II или III со носот на вашето бебе за да изберете помеѓу бавен, среден и брз проток. Брадавицата е изработена од без вкус, без мирис силикон кој се спротивставува на обезцвежување и лепливост. Мекиот, заоблен облик на брадавицата промовира хранење за бебиња кои негуваат од градите и од шише. Анти-Количкото бебе шише БПА бесплатни брадавици се безбедни машини за миење садови и можат да се стерилизираат со вриење пет минути или со употреба на стерилизатор на пареа на Philips Avent. Препорачуваме да ги користите брадавиците со шише со шишиња со бебето со антиколиско шише за бебиња. SCF425/47 Што има во кутијата : Филипс Авент Брза променлива брадавица, 4pk брадавица има отвор во форма на слот за да ја прилагоди стапката на проток на практичноста на бебето. Клинички докажано дека ја намалуваат колика. Користете ги брадавиците со шише со шишиња со бебето со антиколиско шише за бебиња. Опсег на стапки на проток се достапни за вашето растечко бебе, новороденче - брз проток. БПА бесплатно и безбедна машина за миење садови.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата