Трговска марка ликовна уметност „Утрински цут VI“ платно уметност од Дафне Брисоннет

Трговска марка ликовна уметност „Утрински цут VI“ платно уметност од Дафне Брисоннет

Това е достапна
DEN 1.00
Количината на стоката:

Уметник : Дафне Brissonnetsubject : Abstract Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен дизајн на плочки во селска народна уметничка стил. Истакнати бои : бело, светло сина, тен, сива, сина, жолто, портфолиото на жолтото диво јаболко/фотографијата ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарен дизајн на плочки во селска народна уметност стил.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата