Трговска марка ликовна уметност „Animalивотно 5“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Animalивотно 5“ платно уметност од Фенер Прес

Това е достапна
DEN 2.67
Количината на стоката:

Уметник : Lantern Presssubject : Animal Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има слика на пеперутка со фраза "Марипоза јаболка " на зелена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Animalивотно 5“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата