Конектор за тапа со внатре. Внатре месинг орев, линија за снабдување со тапа од не'рѓосувачки челик во

Конектор за тапа со внатре. Внатре месинг орев, линија за снабдување со тапа од не'рѓосувачки челик во

Това е достапна
DEN 479.84
Количината на стоката:

Израмнете го водоводот на вашето домаќинство кога користите црево за водоснабдување со вода од не'рѓосувачки челик со конектори за месинг на орев. Плетени материјали изработени од челик со висок степен, кој е отпорен на корозија и 'рѓа, осигурувајќи се дека не мора да ја менувате линијата за водоснабдување често во текот на употребата на живот. Инсталирањето на комерцијалното поврзување на цревото за снабдување со јачина од одделение е флексибилна и лесна за работа со спротивставување на факторот на пресврт, обезбедувајќи силен и тесен заптивка. Под мијалникот, цревото за снабдување со тапа за водна линија работи со какви било стандардни вентили за стоп за општа употреба на мијалник. Материјалната конструкција на линија за снабдување со не'рѓосувачки челик е без олово и безбедна за употреба на вода во кујна и бања. Накратко, конекторите за водоснабдување без проблеми и флексибилноста ја прават совршената комбинација. ⚠ Предлог на Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov Комбо пакет : Заштедете пари со нашите супер економични конектори за тапа на пакети. SPECIFICATION : 1/2" IPS x 3/8" Compression x 12", 125 PSI Working Temperature 40-140 F. BURST PROOF : super high tensile strength braided stainless steel protects PVC inner tube, ensuring maximum pressure and performance. UNIVERSAL FIT : Има 1/2 "MIP месинг орев. Сертификација : UPC овластен, без олово.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата